O nás
O nás

Hľadáme spôsoby lepšej diagnostiky.

Už 30 rokov.

Veríme, že spoľahlivejšia, rýchlejšia a dostupnejšia diagnostika je cestou k lepšej zdravotnej starostlivosti pre všetkých.

Ponúkame komplexné riešenia pre diagnostické laboratóriá. Od distribúcie spotrebného materiálu až po automatizáciu na kľúč. Zastupujeme popredných svetových výrobcov a podieľame sa na vývoji inovatívnych produktov spoločností skupiny BioVendor.

Ponúkame jedinečné rozsiahle portfólio, odborné poradenstvo a špičkové služby. Sme vaším partnerom pre bezproblémový chod laboratória.

80+
Značiek
6000+
Produktov
30
Rokov na trhu
Firemná kultúra je v ľuďoch.<br> Naši ľudia patria k najlepším.

Firemná kultúra je v ľuďoch.
Naši ľudia patria k najlepším.

Naše široké a vždy aktuálne portfólio, odborné poradenstvo a servisná podpora umožňujú laboratórnym technikom sústrediť sa na to, čo robia najlepšie.

Naše vedenie

Juraj Gutman

Juraj Gutman

CEO Slovakia
MVDr. Michal Kostka

MVDr. Michal Kostka

CEO Group

Prispôsobujeme sa rýchlo sa meniacemu svetu, aby sme vám boli bližšie.

Vieme, aké je to pracovať v laboratóriu. Preto vám môžeme pomôcť. IVD produkty ovládame ako málokto na Slovensku.

Komplexné portfólio

Komplexné portfólio

Pokrývame celú šírku oblastí laboratórnej diagnostiky. Od point-of-care testovania po molekulárnu biológiu, od Petriho misiek po laboratóriá na kľúč.
Ľudský prístup

Ľudský prístup

Ľudskosť, rýchle dodanie a jednoduchá komunikácia – nech riešite čokoľvek, môžete sa na nás spoľahnúť.
Servis a podpora

Servis a podpora

Rozumieme technológiám, ktoré dodávame. Vieme, že v laboratóriách nie je času navyše – preto sú Vám naši odborníci i servisní tým vždy po ruke.
Záruka kvality

Záruka kvality

Portfólio produktov je našou vizitkou. Vyberáme pre Vás kvalitné produkty preverených výrobcov, medzi ktoré patrí i pokrokové firmy skupiny BioVendor Group.
Vlastný výskum a vývoj

Vlastný výskum a vývoj

Spolupracujeme na vývoji inovatívnych produktov BioVendor Group. A umožníme to i vám –v rámci grantových projektov.

30 rokov histórie spoločnosti BioVendor.
30 rokov fascinujúcich objavov.

2023
2022
2021
2020
2019 - 2017
2016 - 2015
2014 - 2012
2011 - 2005
2004 - 1998
1996 - 1995
1995 - 1994
1993 - 1992
2023
2023

TestLine Clinical Diagnostics získava prvé IVDR certifikáty pre produkty CLIA a MBA

IVDR certifikácia nových diagnostických súprav si vyžiadala riešenie mnohých výziev aj zabezpečenie hladkého priebehu auditov.
2023

Moderné analýzy dostupné komukoľvek. Spúšťame Genetify!

Pod krídlami BioVendor Group vstúpila na trh Genetify – nová značka poskytujúca širokej verejnosti unikátne analýzy črevného mikrobiómu a DNA.
2022
2022

fastGEN

Priekopnícky all-in-one systém na prípravu knižnice NGS v jednom kroku, ktorý využíva unikátnu technológiu fastGEN kitov a intuitívny softvér GENOVESA.
2022

Dodržiavanie predpisov IVDR

Vďaka spoločnému úsiliu našich QA, vývojových a technologických tímov, ako jedni z prvých na trhu EÚ poskytujeme produkty s IVDR certifikáciou.
2021
2021

CLIA riešenia od BioVendor Group

CLIA riešenie je výsledkom dlhoročnej úzkej spolupráce spoločností skupiny BioVendor Group - TestLine, DiaSource a BioVendor R&D a našich partnerov Stratec a Diatron.
2021

BioVendor MDx - nová molekulárne diagnostická divízia

Rýchlejší nástup personalizácie liečby, prediktívna medicína a všeobecný prínos pre kvalitu a efektivitu zdravotnej starostlivosti.
2020
2020

Next Generation Sequencing

Uvádzame na trh inovatívny NGS diagnostický kit pre testovanie črevnej mikroflóry.
2019 - 2017
2019

Revolúcia v testovaní autoimunitných porúch

Pod značkou TestLine uvádzame na trh Microblot Array ANA 44 – najkomplexnejší kit pre testovanie autoimunitných porúch.
2017

Akvizícia DiaSource

Belgická spoločnosť DiaSource sa pripája k BioVendor Group. Otvárame brány rádioimunodiagnostického trhu!
2016 - 2015
2016

Akvizícia ViennaLab Diagnostics

Skupinu posilňuje spoločnosť ViennaLab Diagnostics Gmbh, ktorá prináša unikátne technológie a know-how pre ďalší spoločný vývoj.
2015

Akvizícia Oxford BioSystems

Tretia akvizícia je Oxford BioSystems, ktorý je popredným distribútorom produktov pre IVD a laboratórny výskum vo Veľkej Británii a Írsku.
2014 - 2012
2014

Akvizícia Immunolab

BioVendor kupuje nemeckú spoločnosť Immunolab GmbH, čím rozširujeme svoje portfólio aj geografickú pôsobnosť.
2012

Akvizícia TestLine

Získavame 100% podiel v brnianskom TestLine Clinical Diagnostics s.r.o. Rozširujeme tým náš inovačný potenciál aj portfólio produktov ľudskej a veterinárnej laboratórnej diagnostiky.
2011 - 2005
2011

Slovenská pobočka

BioVendor Slovakia sa stáva súčasťou skupiny.
2005

Spolupráca so Siemens

Začíname strategické partnerstvo so Siemens Healthineers. Ponuka sa rozširuje o výhradnú distribúciu laboratórnej automatizácie.
2004 - 1998
2004

Expanzia do zámoria

Dobývame Nový svet. Vzniká BioVendor LLC – distribútor produktov divízie R&D pre Spojené štáty a Kanadu.
1998

Vlastná ELISA

Uvádzame na trh prvý vlastný ELISA kit z produkcie BioVendor R&D – Human Leptin ELISA.
1996 - 1995
1996

Centralizácia firmy

Sťahovanie divízií BioVendor na spoločnú adresu. Spojením vývoja, výroby a distribúcie prišiel rýchlejší a pružnejší zákaznícky servis.
1995

Česká jednotka

Uzavretie spolupráce s nemeckou firmou DPC Biermann v krátkom čase vystrelilo BioVendor do pozície lídra na českom trhu. Nedostatok telefónov vyriešený.
1995 - 1994
1995

Založenie vývojovej divízie

Založením divízie BioVendor R&D začína nová éra firmy. Otvárame brány vývoja vlastných inovatívnych produktov.
1994

Neočakávaný rast

Založením divízie BioVendor R&D začína nová éra firmy. Otvárame brány vývoja vlastných inovatívnych produktov.
1993 - 1992
1993

Zahraničná expanzia

Zakladaním spoločností BioVendor GmbH a BioVendor GesmbH vznikajú prvé zahraničné pobočky v Nemecku a Rakúsku.
1992

Základný kameň

Doktor Viktor Růžička a jeho univerzitný profesor Boris Uličný zakladajú firmu BioVendor so sídlom v rodinnej vile Uličných. S rozbehom pomáhala celá rodina.
1 / 12

Sme hrdým členom skupiny BioVendor Group

Vo firme BioVendor Group veríme, že každá liečba začína spoľahlivou diagnózou. Preto hľadáme inovatívne spôsoby, ako poskytovať dôveryhodné laboratórne výsledky lekárom a pacientom po celom svete. Sme medzinárodná skupina biotechnologických spoločností zameraná na vývoj, výrobu a distribúciu IVD produktov a technológií pre automatizáciu laboratórií.

Staviame na silných partnerstvách.

Čo o nás hovoria naši klienti?

S firmou Biovendor sa mi spolupracuje veľmi dobre. Ako prví na Slovensku sme začali vyšetrovať alergény a komponenty ALEX aj vďaka veľmi dobrej spolupráci a ochote s pani doktorkou Lenkou Bučkovou, vtedy ešte Karackajovou. Možno medzi prvými na Slovensku sme znovu vďaka dr. Bučkovej začali použivať močový analyzátor na sediment, ktorý sa nám veľmi osvedčil a v súčasnosti na pracovisku máme ešte jeden. Keď nastúpila dr. Eliška Mihoková, podpora na ALEX bola ešte lepšia. V súčasnosti ju zastupuje veľmi šikovná dr. Katka Lišková, ktorú poznám ako veľmi šikovnú ešte z firmy Beckman Coulter. Z vašej firmy máme aj analyzátor na vyšetrenie  kalprotektínu v stolici - ichroma II, podobne aj analyzátor na vyšetrenie Troponínu T, za čo taktiež ďakujeme dr. Bučkovej, a tiež pipety. Musím vyzdvihnúť aj vášho technika Matúša, ktorý je veľmi šikovný a veľmi ochotný. Na vašej firme sa mi páči, že máte široké portfólio setov a prístrojov na rôzne vyšetrenia, ktoré sú kvalitné a hlavne úžasných ľudí, ktorí ich vedia ponúknuť, zaškoliť, opraviť.
RNDr. Iveta Mocnejová
koordinátor OKBHI, Cumulus.s. r. o.
S firmou BioVendor Slovakia spolupracuje Pracovisko klinickej imunológie a imunogenetiky NÚRCH Piešťany od roku 2012 (GTrade). Spoločnosť nám dodáva diagnostické súpravy a prenajíma prístrojové zariadenia (víťaz súťaže verejného obstarávania). Počas celého obdobia našej spolupráce firma vystupuje ako seriózny, spoľahlivý, zodpovedný partner, ochotný pomôcť a vyhovieť požiadavkám zákazníka v každej situácii. Distribúcia diagnostických súprav je realizovaná do 2-3 pracovných dní, technické služby poskytované vždy v najkratšom čase. Komunikácia s obchodnými zástupcami vecná, korektná, profesionálna. Celkovo z našej stránky ako dlhoročného zákazníka maximálna spokojnosť!
RNDr. Darina Kozáková, PhD.
Vedúca Pracoviska Klinickej imunológie a imunogenetiky, Národný ústav reumatických chorób
BioVendor ponúka spoľahlivú a rýchlu diagnostiku a služby na špičkovej úrovni. Oceňujeme najmä ľudský, korektný a vysoko profesionálny prístup. Neoceniteľná je pre nás aj veľmi pohotová a kvalifikovaná servisná pomoc pri riešení problémov.
RNDr. Maria Takacova, PhD.
NRC pre prevenciu HIV/AIDS, Slovenska zdravotnicka univerzita

Hľadáte prácu v našom odvetví?