Udalosť

Čo nás ohrozuje? Konferencia o súčasnom stave a perspektívach humánnej parazitológie

20. septembra 2023
Dňa 20. septembra 2023 sa v srdci Bratislavy uskutočnila vedecká konferencia, ktorá priblížila najnovšie poznatky v oblasti parazitológie. V konferenčnej miestnosti spoločnosti MEDIREX GROUP ACADEMY n. o. sa konalo stretnutie odborníkov z Českej republiky, Slovenska a Poľska. Táto udalosť zdôraznila rastúci význam parazitológie v medicínskom svete a poukázala na narastajúcu potrebu porozumenia a riešenia problémov spojených s parazitnými chorobami.

Konferenciu organizovali tri prestížne inštitúcie: MEDIREX GROUP ACADEMY n. o., Slovenská parazitologická spoločnosť pri SAV a Trnavská univerzita, Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce. Ich kombinovaná expertíza poskytla ideálnu platformu pre výmenu vedeckých poznatkov a inovácií v danom odbore. Pod vedením renomovaného programového výboru, v čele s prof. RNDr. Františkom Ondriskom, PhD., sa účastníci zúčastnili rady aktuálnych tém.

Medzi hlavnými body programu boli "Kliešťami prenášané infekcie", "Diagnostika trichomonózy a možnosti optimalizácie kultivačného vyšetrenia pôvodcu Trichomonas vaginalis" a "Epidemiológia a zdravotné riziká Toxoplasma gondii u vybraných skupín obyvateľstva". Tieto diskusie prispeli k lepšiemu pochopeniu súčasných výziev v oblasti diagnostiky, liečby a prevencie parazitných chorôb.

Opýtali sme sa účastníkov konferencie, ako hodnotia celú akciu

  • Marcel Jurák: „Všeobecne hodnotím konferenciu za veľmi dobrú, príjemnú a prínosnú, či už prezentovaním firmy, ale aj nadobudnutím nových informácií a vedomostí v problematike humánnej parazitológie.“
  • Hanka Štigová: „Na tejto odbornej akcii sme stretli niekoľko našich dlhoročných zákazníkov a pevne verím, podľa záujmu účastníkov podujatia o naše produkty, aj tých nových. Táto konferencia nám len potvrdila to, o čom sme presvedčení už dlhšie - Stále máme zákazníkovi čo ponúknuť a to i v oblasti parazitológie.“

Ďalšie aktuality

Udalosť  CLIA workshop v slovenskom duchu

CLIA workshop v slovenskom duchu

20. jún 2024

Ku koncu júna sme v Brne na Karásku usporiadali workshop zameraný na riešenie CLIA. Zúčastnilo sa ho 6 klientov z rôznych kútov Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov.

Čítajte ďalej
Udalosť Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

26. jun 2024

Srdečne vás pozývame na jednodňový užívateľský seminár, ktorý sa uskutoční už 26. júna v konferenčných priestoroch hotela KLAR v Liptovskom Mikuláši.

Čítajte ďalej
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Novinka Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
Projekt CLIA od spoločnosti BioVendor Group vstupuje do tretieho roku svojho pôsobenia na trhu a úspešne sa zavádza na prestížnych pracoviskách na Slovenstku aj v zahraničí.
Čítajte ďalej
Udalosť Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej