Novinka

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
V tomto roku si pripomenieme tretie výročie pôsobenia nášho kľúčového projektu CLIA na trhu. Doteraz sme pre platformu KleeYa® vyvinuli 50 parametrov, ktoré rozširujú testovacie možnosti našich zákazníkov v rámci rôznych diagnostických panelov.

Riešenie s európskymi koreňmi pre zákazníkov po celom svete 

Sme hrdí na to, že sme boli schopní zaviesť tento komplexný projekt, vyvinutý v spolupráci s poprednými európskymi biotechnologickými spoločnosťami, na trhy po celom svete a poskytnúť naše riešenie zákazníkom globálne.

Platforma KleeYa® si získala rad spokojných používateľov na prestížnych pracoviskách, vrátane toho v Alergologickom a imunologickom laboratóriu IFCOR.

Instalace přístroje KleeYa® v naší laboratoři firmou TestLine Clinical Diagnostic s.r.o. proběhla v květnu 2023 velice rychle a komfortně, včetně zaškolení obsluhujícího personálu. Komunikace s firmou probíhala vždy na vysoké úrovni. Práce na analyzátoru je uživatelsky velmi příjemná a velkým přínosem je i rychlost provedení vyšetření, což oceňují především naši lékaři.“, komentuje spoluprácu Mgr. Iveta Zapletalová, odborná vedúca laboratória.

A čo hovoria o CLIA riešení na ďalších prestížnych pracoviskách?

Nepretržitý vývoj nových parametrov CLIA

V rámci projektu CLIA sa zaväzujeme k neustálemu rozširovaniu nášho portfólia s jasným cieľom: poskytnúť našim zákazníkom čo najkomplexnejšie riešenie, ktoré ponúka rozšírené testovacie možnosti, plnú automatizáciu a personalizáciu, a to tak pre malé, ako aj pre veľké laboratóriá.

V súlade s touto víziou budeme v nadchádzajúcich mesiacoch uvádzať na trh ďalšie sady CLIA, ktoré sú v súčasnosti v procese registrácie podľa IVDR.

Na platforme KleeYa® sa tak môžeme tešiť na:

- CLIA Tetanus Toxoid IgG

CLIA  Mycoplasma IgA, IgG a IgM

CLIA HSV 1+2  IgG a IgM

CLIA VZV IgA, IgG a IgM

Vo vývojovej fáze sa nachádzajú sady z oblasti imunológie, endokrinológie a onkológie.

A aké sú ďalšie plány? Dozviete sa v prehľadnej mape parametrov CLIA.

Záruka kvality teraz aj podľa IVDR

Certifikácia podľa IVDR predstavuje pre výrobcov diagnostických súprav komplexnú výzvu, ako stanovuje nová európska legislatíva. Aj my sme vynaložili značné úsilie, aby boli splnené pravidlá nariadenia IVDR, a v uplynulom roku sme vykonali potrebné úpravy, aby sme našim zákazníkom zabezpečili neustále dodávky kvalitných produktov.

Keďže kvalita je pre nás prioritou, každá nová sada CLIA prechádza pred uvedením na trh dôkladnou prípravou technickej dokumentácie a certifikáciou podľa IVDR, čo zahŕňa niekoľkomesačný proces.

Kvalita produktu je odrazom kvality celého tímu a zázemia

Riešenie CLIA je výsledkom dlhoročnej úzkej spolupráce spoločností skupiny BioVendor Group - spoločností TestLine, DiaSource a BioVendor R&D a našich partnerov Stratec a Diatron, ktorí sú výrobcami automatizovanej platformy KleeYa®.

Celý tím BioVendor Group, ktorý stojí za vývojom, výrobou, kontrolou kvality a aplikovanými servisnými službami CLIA, dnes tvorí viac ako 100 zamestnancov, ktorí spolupracujú v zázemí troch vývojových a výrobných pracovísk vybavených najmodernejšími technológiami s cieľom maximalizácie efektivity našich aktivít.

 

 

Na záver sa patrí poďakovať

Veľká vďaka patrí všetkým kolegyniam a kolegom, ktorí sa na projekte CLIA počas uplynulých rokov podieľali od vývoja po aplikačne-servisnú podporu. Dosiahnuté úspechy nepochybne stoja na ich vynaloženom úsilí, vytrvalosti a profesionalite. Naposledy by sme tiež radi poďakovali našim súčasným používateľom za spätnú väzbu a podnety, ktoré sú pre ďalší rozvoj a zlepšenie riešenia CLIA veľmi cenné.

Kontaktujte nás

Kvalitu našej spolupráce zakladáme na našom osobnom prístupe a radi by sme osobne predstavili naše riešenie CLIA aj pre Vaše pracovisko. Záujemcom tiež ponúkame možnosť vyskúšať meranie s vlastnými referenčnými vzorkami a overenie nadväznosti aktuálne využívaných metód.

V prípade záujmu o prezentáciu riešenia alebo konzultáciu nás neváhajte kontaktovať:

Nekorancová Zuzana
Nekorancová Zuzana
Product Manager
CLIA

Ďalšie aktuality

Udalosť  CLIA workshop v slovenskom duchu

CLIA workshop v slovenskom duchu

20. jún 2024

Ku koncu júna sme v Brne na Karásku usporiadali workshop zameraný na riešenie CLIA. Zúčastnilo sa ho 6 klientov z rôznych kútov Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov.

Čítajte ďalej
Udalosť Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

26. jun 2024

Srdečne vás pozývame na jednodňový užívateľský seminár, ktorý sa uskutoční už 26. júna v konferenčných priestoroch hotela KLAR v Liptovskom Mikuláši.

Čítajte ďalej
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Udalosť Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej
Udalosť Velvet Innovation Conference 2023

Velvet Innovation Conference 2023

15. 11. 2023
Aj tento rok sme sa zúčastnili a podporovali Velvet Innovation Conference 2023, dnes už tradičnú udalosť nášho #brnoregion organizovanú JIC (Juhomoravské inovačné centrum), ktorých sme dlhodobo hrdým partnerom.
Čítajte ďalej