Udalosť

CLIA workshop v slovenskom duchu

20. jún 2024

Ku koncu júna sme v Brne na Karásku usporiadali workshop zameraný na riešenie CLIA. Zúčastnilo sa ho 6 klientov z rôznych kútov Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov. Program workshopu bol rozdelený do dvoch hlavných častí - teoretické prednášky v kinosále a praktické ukážky v showroome.

Úvodná prezentácia a praktická časť

Prednášková časť bola zameraná na prezentáciu riešenia CLIA. Predstavili sme produktové portfólio a jeho hlavné výhody. V druhej časti naša aplikačná špecialistka Jitka Kalhotková predviedla zákazníkom stroj a jeho technické parametre a analyzovala pripravené vzorky. Zvyšok praktickej časti workshopu bol venovaný konkrétnym otázkam o fungovaní stroja v praxi.

Prehliadka výskumných a výrobných laboratórií

Na záver dňa Martina Hložánková, riaditeľka divízie výskumu a vývoja, previedla zákazníkov po priestoroch spoločnosti a výskumných a výrobných laboratóriách CLIA.

Záujem o ďalšie inštalácie

Klientom sa naše riešenie CLIA páčilo a dúfame, že výsledkom návštevy budú ďalšie inštalácie. Klienti prejavili záujem o automatizáciu a špecifické testy, ktoré plánujeme mať na platforme KleeYa®. Dr. Darina Kozáková z NÚRCH Piešťany (Národný ústav reumatických chorôb) by rada analyzovala na platforme KleeYa® parametre beta-2 glykoproteín a kardiolipín, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji a mali by byť dostupné na platforme KleeYa® v roku 2025.

Spoločne krok za krokom

Chceli by sme poďakovať celému tímu BVLM SK za veľmi aktívnu prezentáciu riešenia CLIA na Slovensku a u našich klientov. Rozšírenie riešenia CLIA na Slovensko je naším spoločným cieľom a môže významne prispieť k dynamickému rastu projektu. Prvá inštalácia KleeYa® sa už uskutočnila v máji 2024 v Lučenci a naši slovenskí kolegovia vyvíjajú úsilie o získanie ďalších inštalácií.

Pre viac informácií o riešení CLIA sa obráťte na:

Nekorancová Zuzana
Nekorancová Zuzana
Product Manager
CLIA

Ďalšie aktuality

Udalosť Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

26. jun 2024

Srdečne vás pozývame na jednodňový užívateľský seminár, ktorý sa uskutoční už 26. júna v konferenčných priestoroch hotela KLAR v Liptovskom Mikuláši.

Čítajte ďalej
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Novinka Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
Projekt CLIA od spoločnosti BioVendor Group vstupuje do tretieho roku svojho pôsobenia na trhu a úspešne sa zavádza na prestížnych pracoviskách na Slovenstku aj v zahraničí.
Čítajte ďalej
Udalosť Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej
Udalosť Velvet Innovation Conference 2023

Velvet Innovation Conference 2023

15. 11. 2023
Aj tento rok sme sa zúčastnili a podporovali Velvet Innovation Conference 2023, dnes už tradičnú udalosť nášho #brnoregion organizovanú JIC (Juhomoravské inovačné centrum), ktorých sme dlhodobo hrdým partnerom.
Čítajte ďalej