Udalosť

Medlab 2023: "Účasť a záujem našich partnerov boli obrovské"

Február 2023
Najväčšia výstava a kongres v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky zameraná na najnovšie vybavenie, technológie a riešenia vo všetkých oblastiach medicínskeho laboratórneho priemyslu.

Medlab už ako samostatné podujatie

Tohtoročný 22. ročník veľtrhu Medlab Middle East prilákal do metropoly Dubaja rekordný počet návštevníkov a vystavovateľov. Organizátori reagovali na obrovský dopyt presunutím predtým súbežne prebiehajúceho veľtrhu zdravotníckej techniky Arab Health na skorší termín a Medlab sa vrátil na výstavné plochy Svetového obchodného centra ako samostatné podujatie v druhom februárovom týždni.

Nielen výstava, ale aj odborný kongres

Výstavné priestory veľtrhu, zameraného na najnovšie zariadenia, technológie a riešenia vo všetkých oblastiach medicínskeho laboratórneho priemyslu, sa niesli v duchu oficiálneho sloganu "Razenie cesty technologickému pokroku a udržateľnosti v laboratórnej medicíne". Pod jeho hlavičkou sa konal aj odborný kongres zahŕňajúci 12 akreditovaných konferencií z rôznych oblastí laboratórnej medicíny. Jeho súčasťou bolo aj vyhlásenie cien za udržateľnosť laboratórií v oblasti udržateľnosti, ktoré boli udelené dubajskému policajnému laboratóriu.

Rekordné počty účastníkov

Veľká pozornosť sa venovala prezentácii vystavujúcich spoločností, ktorá tento rok zaznamenala dokonca zdvojnásobenie počtu vystavovateľov. Na ploche šiestich výstavných hál 750 vystavovateľov zo 48 krajín predstavilo počas štyroch dní to najlepšie, čo dnešná laboratórna medicína ponúka. A návštevníkov bolo veľa - bránami výstaviska prešlo takmer 30 000 návštevníkov z 200 krajín. "Počet návštevníkov tohtoročného MedLabu jednoznačne prekonal predchádzajúce ročníky. Dohodli sme sa na tom s viacerými dodávateľmi. Navyše, mix vystavovateľov bol pre mňa osobne zaujímavejší ako na Medici, nechýbali veľkí hráči. Na Medice sme registrovali skôr záplavu POCT všetkých možných kategórií, tu to boli jednoznačne malé CLIA analyzátory."

 

 

Stánok Z5.D30 v centre diania

Pre predajcov spoločnosti BioVendor Group sa výstavný stánok Z5.D30 stal na štyri dni dočasným útočiskom a miestom, kde to naozaj žilo. V samotnom centre diania uprostred výstavných hál 4, 5, 6 v tesnej blízkosti najvýznamnejších hráčov v diagnostickom sektore žiaril stánok našej skupiny. Dizajnový stánok odetý do tradičnej bielo-žltej kombinácie slúžil na nepretržitý rad stretnutí, dohodnutých aj nedohodnutých schôdzok, nadväzovanie nových kontaktov. "Konečne sme sa po náročných covidových rokoch mohli stretnúť s mnohými našimi obchodnými partnermi bez obmedzení. Nadviazali sme veľké množstvo stretnutí, otvorili podnetné diskusie a získali mnoho cenných názorov. Práve dôvera, s ktorou k nám naši partneri a spolupracovníci pristupujú, je pre nás veľmi motivujúca," vysvetľuje Anna Malolepszy, produktová špecialistka NGS v spoločnosti ViennaLab. Michal Šteffl jej slová potvrdzuje: "Mám mimoriadny záujem upevniť našu pozíciu na týchto trhoch, či už prehĺbením vzťahov a dôvery s našimi miestnymi partnermi, alebo novými produktmi a projektmi."

Kľúčové projekty v rámci kurzu

Prezentácii našich kľúčových projektov dominovala technológia CLIA v podobe analyzátora KleeYa® umiestneného v čele stánku. Návštevníci sa mohli tohto plne automatizovaného riešenia doslova dotknúť a niektorí partneri prišli cielene len kvôli tomu. "Po počiatočnom oboznámení sa s našou ponukou v minulých rokoch a vybudovaní dôvery v naše produkty zaznamenávame výrazne väčší záujem a dopyt po technológii Microblot-Array, ktorá sa tu stáva pomerne populárnou. Zastavili sa u nás viacerí existujúci koncoví používatelia a dokonca aj zástupcovia iných inštitúcií, ktorí si naše produkty ešte len zakúpia. Mali sme aj návštevy z Európy," hovorí Michal Šteffl.  

 

Zvýšený záujem o oblasť molekulárnej diagnostiky zaznamenala aj Anna Malolepszy. Rovnaký názor má aj Jiří Brzobohatý, manažér pre rozvoj obchodu v spoločnosti BioVendor MDx.  

Uvidíme sa opäť o rok!

Pre náš tím BioVendor Group znamená Medlab vždy štyri rušné dni plné stretnutí, ale s priateľskou atmosférou a srdečným prijatím. Čaká nás ešte veľa práce, ale už teraz sa tešíme na budúci rok. Nezabudnite! Ďalší ročník veľtrhu Medlab Middle East 2024 sa uskutoční od 5. do 8. februára 2024!

Ďalšie aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Novinka Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
Projekt CLIA od spoločnosti BioVendor Group vstupuje do tretieho roku svojho pôsobenia na trhu a úspešne sa zavádza na prestížnych pracoviskách na Slovenstku aj v zahraničí.
Čítajte ďalej
Udalosť Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej
Udalosť Velvet Innovation Conference 2023

Velvet Innovation Conference 2023

15. 11. 2023
Aj tento rok sme sa zúčastnili a podporovali Velvet Innovation Conference 2023, dnes už tradičnú udalosť nášho #brnoregion organizovanú JIC (Juhomoravské inovačné centrum), ktorých sme dlhodobo hrdým partnerom.
Čítajte ďalej
Udalosť Zorganizovali sme odborný seminár na tému spracovania a analýzy dát NGS

Zorganizovali sme odborný seminár na tému spracovania a analýzy dát NGS

7. 11. 2023
Kým sa tieto dni všetci intenzívne sústredíme na veľtrh Medica, v Brne sa tiež dejú zaujímavé veci! V rámci nášho odborného seminára na tému spracovania a analýz dát NGS.
Čítajte ďalej