Udalosť

Medlab 2023: "Účasť a záujem našich partnerov boli obrovské"

Február 2023
Najväčšia výstava a kongres v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky zameraná na najnovšie vybavenie, technológie a riešenia vo všetkých oblastiach medicínskeho laboratórneho priemyslu.

Medlab už ako samostatné podujatie

Tohtoročný 22. ročník veľtrhu Medlab Middle East prilákal do metropoly Dubaja rekordný počet návštevníkov a vystavovateľov. Organizátori reagovali na obrovský dopyt presunutím predtým súbežne prebiehajúceho veľtrhu zdravotníckej techniky Arab Health na skorší termín a Medlab sa vrátil na výstavné plochy Svetového obchodného centra ako samostatné podujatie v druhom februárovom týždni.

Nielen výstava, ale aj odborný kongres

Výstavné priestory veľtrhu, zameraného na najnovšie zariadenia, technológie a riešenia vo všetkých oblastiach medicínskeho laboratórneho priemyslu, sa niesli v duchu oficiálneho sloganu "Razenie cesty technologickému pokroku a udržateľnosti v laboratórnej medicíne". Pod jeho hlavičkou sa konal aj odborný kongres zahŕňajúci 12 akreditovaných konferencií z rôznych oblastí laboratórnej medicíny. Jeho súčasťou bolo aj vyhlásenie cien za udržateľnosť laboratórií v oblasti udržateľnosti, ktoré boli udelené dubajskému policajnému laboratóriu.

Rekordné počty účastníkov

Veľká pozornosť sa venovala prezentácii vystavujúcich spoločností, ktorá tento rok zaznamenala dokonca zdvojnásobenie počtu vystavovateľov. Na ploche šiestich výstavných hál 750 vystavovateľov zo 48 krajín predstavilo počas štyroch dní to najlepšie, čo dnešná laboratórna medicína ponúka. A návštevníkov bolo veľa - bránami výstaviska prešlo takmer 30 000 návštevníkov z 200 krajín. "Počet návštevníkov tohtoročného MedLabu jednoznačne prekonal predchádzajúce ročníky. Dohodli sme sa na tom s viacerými dodávateľmi. Navyše, mix vystavovateľov bol pre mňa osobne zaujímavejší ako na Medici, nechýbali veľkí hráči. Na Medice sme registrovali skôr záplavu POCT všetkých možných kategórií, tu to boli jednoznačne malé CLIA analyzátory."

 

 

Stánok Z5.D30 v centre diania

Pre predajcov spoločnosti BioVendor Group sa výstavný stánok Z5.D30 stal na štyri dni dočasným útočiskom a miestom, kde to naozaj žilo. V samotnom centre diania uprostred výstavných hál 4, 5, 6 v tesnej blízkosti najvýznamnejších hráčov v diagnostickom sektore žiaril stánok našej skupiny. Dizajnový stánok odetý do tradičnej bielo-žltej kombinácie slúžil na nepretržitý rad stretnutí, dohodnutých aj nedohodnutých schôdzok, nadväzovanie nových kontaktov. "Konečne sme sa po náročných covidových rokoch mohli stretnúť s mnohými našimi obchodnými partnermi bez obmedzení. Nadviazali sme veľké množstvo stretnutí, otvorili podnetné diskusie a získali mnoho cenných názorov. Práve dôvera, s ktorou k nám naši partneri a spolupracovníci pristupujú, je pre nás veľmi motivujúca," vysvetľuje Anna Malolepszy, produktová špecialistka NGS v spoločnosti ViennaLab. Michal Šteffl jej slová potvrdzuje: "Mám mimoriadny záujem upevniť našu pozíciu na týchto trhoch, či už prehĺbením vzťahov a dôvery s našimi miestnymi partnermi, alebo novými produktmi a projektmi."

Kľúčové projekty v rámci kurzu

Prezentácii našich kľúčových projektov dominovala technológia CLIA v podobe analyzátora KleeYa® umiestneného v čele stánku. Návštevníci sa mohli tohto plne automatizovaného riešenia doslova dotknúť a niektorí partneri prišli cielene len kvôli tomu. "Po počiatočnom oboznámení sa s našou ponukou v minulých rokoch a vybudovaní dôvery v naše produkty zaznamenávame výrazne väčší záujem a dopyt po technológii Microblot-Array, ktorá sa tu stáva pomerne populárnou. Zastavili sa u nás viacerí existujúci koncoví používatelia a dokonca aj zástupcovia iných inštitúcií, ktorí si naše produkty ešte len zakúpia. Mali sme aj návštevy z Európy," hovorí Michal Šteffl.  

 

Zvýšený záujem o oblasť molekulárnej diagnostiky zaznamenala aj Anna Malolepszy. Rovnaký názor má aj Jiří Brzobohatý, manažér pre rozvoj obchodu v spoločnosti BioVendor MDx.  

Uvidíme sa opäť o rok!

Pre náš tím BioVendor Group znamená Medlab vždy štyri rušné dni plné stretnutí, ale s priateľskou atmosférou a srdečným prijatím. Čaká nás ešte veľa práce, ale už teraz sa tešíme na budúci rok. Nezabudnite! Ďalší ročník veľtrhu Medlab Middle East 2024 sa uskutoční od 5. do 8. februára 2024!

Ďalšie aktuality

Udalosť Dni detskej pneumoftizeológie a imunoalergológie

Dni detskej pneumoftizeológie a imunoalergológie

28.9 - 30. 9 2023
Konferencia, ktorú organizoval Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, sa niesla v príjemnej atmosfére pre všetkých zúčastnených.
Čítajte ďalej
Udalosť Čo nás ohrozuje? Konferencia o súčasnom stave a perspektívach humánnej parazitológie

Čo nás ohrozuje? Konferencia o súčasnom stave a perspektívach humánnej parazitológie

20. septembra 2023
V srdci Bratislavy sa konala vedecká konferencia, ktorá priblížila najnovšie poznatky v oblasti parazitológie. Zúčastnili sa jej odborníci z Českej republiky, Slovenska a Poľska.
Čítajte ďalej
Novinka MADx Academy - rozšírte si obzory v oblasti diagnostiky alergických komponentov

MADx Academy - rozšírte si obzory v oblasti diagnostiky alergických komponentov

Jedinečný online vzdelávací program MADx Academy práve otvára svoje brány a vy môžete byť pri tom! Projekt je určený predovšetkým pre lekárov, ktorí chcú zaviesť...
Čítajte ďalej
Novinka Kratom - voľne dostupná droga, ktorú môžeme ľahko odhaliť!

Kratom - voľne dostupná droga, ktorú môžeme ľahko odhaliť!

Táto psychoaktívna látka, ktorá je svojimi účinkami porovnateľná s opiátmi, je jednou z najčastejšie menovaných v poslednom období. Hlavným problémom je okrem iného to, že na našom trhu nie je regulovaná a je veľmi ľahko dostupná.
Čítajte ďalej
Udalosť Imunologický seminár o vzoroch ANA

Imunologický seminár o vzoroch ANA

Jún 2023
Spoločnosť BioVendor a produktová skupina pre imunológiu s podporou spoločnosti Aesku privítali 32 laboratórnych odborníkov z rôznych kútov Českej republiky a Slovenska na dvojdňovom workshope.
Čítajte ďalej
Novinka Nové súpravy fastGEN. Významný pokrok v personalizovanej medicíne.

Nové súpravy fastGEN. Významný pokrok v personalizovanej medicíne.

Personalizovaná liečba môže pacientom s rakovinou poskytnúť veľkú nádej na predĺženie a zlepšenie ich života.
Čítajte ďalej
Novinka All-in-one NGS riešenie pre diagnostiku cystickej fibrózy

All-in-one NGS riešenie pre diagnostiku cystickej fibrózy

Cystická fibróza je dedičné ochorenie postihujúce pľúca, tráviaci systém a ďalšie orgány v tele spôsobené mutáciami v géne CFTR. Náš užívateľsky prívetivý fastGEN CFTR kit ponúka jednoduchú a rýchlu analýzu génu CFTR pre včasné rozpoznanie cystickej fibrózy.
Čítajte ďalej
Udalosť Martinská genetická konferencia

Martinská genetická konferencia

16. - 17. 3 2023, Martin, hotel Turiec
Hlavné témy konferencie bude klinická genetika, prenatálna genetická diagnostika, reprodukčná medicína, molekulárna biológia, molekulárna diagnostika zriedkavých ochorení a nádorových ochorení. Predpokladáme účasť lekárov so špecializáciou z lekárskej genetiky, gynekológie, pediatrie, endokrinológie, neurológie, patologickej anatómie, ako aj laboratórnych pracovníkov z oblasti molekulárnej genetiky a cytogenetiky.
Čítajte ďalej