Udalosť

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Na spoločnej výstavnej expozícii uprostred najrušnejšieho pavilónu Za'abeel Hall 5 sme prezentovali to najlepšie, čo skupina BG môže ponúknuť. Pozornosť pútali všetky hlavné projekty – CLIA, MBA i NGS, ktoré boli kľúčovými prvkami výstavnej prezentácie BioVendor Group, vrátane prezentovaného analyzátora KleeYa®.

Séria Medlab akcií

Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East. Už samotný názov prezrádza, na akú cieľovú skupinu tento populárny veľtrh a kongres v jednom mieri. V apríli v nigérijskom Lagose nasleduje Medlab West Africa, a séria vyvrcholí v júli Medlab Asia v Bangkoku, kam priláka odborníkov a dodávateľov z regiónu juhovýchodnej Ázie.

Rekordná návštevnosť

Rozhodnutie organizátorov oddeliť veľtrh Medlab Middle East od súčasne konaného zdravotníckeho veľtrhu Arab Health sa ukázalo ako správne už v minulých rokoch, a najnovšie rekordné čísla účastníkov a vystavovateľov rozptýlili všetky pochybnosti. Celkom 833 vystavovateľov z 48 rôznych krajín a 30 000 návštevníkov viedlo k potrebe rozšírenia o ďalší pavilón, ktorý na ploche 1 500 m² poskytol priestor pre 100 ďalších vystavovateľov a umožnil vznik novej oblasti pre konanie konferencie NextGen Medicine, otvárajúcej nové možnosti v oblasti medicínskeho výskumu a praxe.

Práve edukatívna časť Medlabu je dôvodom silného zastúpenia odbornej verejnosti medzi návštevníkmi veľtrhu. Rovnakého názoru je aj Michal Šteffl, vedúci zahraničného obchodu TestLine: „Na rozdíl od veletrhu Medica v Düsseldorfu, kde se setkáváme téměř výhradně s distributory, na Medlab jezdí i řada místních koncových zákazníků, a to nejen z Blízkého a Středního východu, ale i z Evropy. Lákadlem není jen samotná destinace, ale i doprovodné odborné přednášky.“


 Konferencia NextGen Medicine: Vstup do novej éry personalizovanej zdravotnej starostlivosti

Kongres Medlab Middle East je totiž jedinou multioborovou akciou v regióne, pokrývajúcou širokú škálu tém od laboratórneho manažmentu, riadenia kvality, klinickej biochémie, imunológie a hematológie, cez klinickú mikrobiológiu, transfúznu medicínu, histopatológiu, až po nové trendy v laboratórnom prevádzke a ich udržateľnosť. Novo vzdelávacia časť obohatila zavedenie dvoch okruhov – NextGen Medicine a Clinical Genomic Interpretation. Každá z tém zachytáva neustále sa meniace laboratórne prostredie a môžeme tak sledovať, ako sa vedecké pracoviská pripravujú na premenu do inteligentných centier. Účastníci sa mohli ponoriť do nového veku personalizovanej medicíny dnes a zajtra, od analýzy orgánov pre transplantácie na báze umelej inteligencie až po efektívnu správu dát.

Molekulárna diagnostika je trendy

Veľký boom molekulárnej diagnostiky potvrdzuje Anna Kolouchová, ktorá pracuje na pozícii Business Development Managera vo spoločnosti BioVendor MDx: „Byla jsem dost překvapena množstvím zájmu o technologii NGS a bioinformatické zpracování dat. Je možné, že nám letošní účast na Medlab otevřela nové trhy, kterým jsme před tím nevěnovali velkou pozornost. Bylo až pozoruhodné, jak dobře byli návštěvníci informováni o aktuálních trendech, o jednotlivých molekulárně diagnostických metodách včetně LAMP i miRNA.“

To najlepšie z dielne BG vo svetovej konkurencii

Jej nadšenie zdieľajú aj kolegovia z ostatných firiem skupiny BioVendor Group, ktorí na spoločnom stánku v najživšom pavilóne Za'abeel Hall 5 predstavili špičku toho, čo môže BG Group poskytnúť. Zhoda panuje v záujme o všetky kľúčové projekty – CLIA, MBA i NGS, ktorých prezentácia tvorila dominantnú časť výstavnej expozície BioVendor Group, vrátane vystaveného analyzátora KleeYa®. Pozornosť priťahovali aj ďalšie imunodiagnostické produkty zamerané na technológie RIA a ELISA.

„Z hlediska prezentace novinek a směřování trhu na Medlabu byla zastoupena většina velkých hráčů v oboru,” hovorí Kristýna Brožová, produktová manažérka BioVendor LM. I ju samotnú prekvapilo, aké zastúpenie tu mala molekulárna diagnostika a aké riešenia smerom k NGS sa na veľtrhu objavili. „Ve srovnání s evropskými veletrhy zde bylo vidět v nabídce kromě zastoupení NGS technologie i podstatně více CLIA analyzátorů různých značek, především čínské provenience.”

 

Komplimenty, ktoré zahriali na srdci

„Pozitivním faktem je, že spousta návštěvníků naši společnost znala a vnímá nás jako firmu s dobrým jménem a vysoce kvalitními produkty,” popisuje svoje dojmy Jaromíra Nováková, Area Sales Manager v spoločnosti TestLine.  „Je vidět, že svou roli hraje právě kvalita našich produktů, a to je i jeden z důvodů, proč nás některé firmy upřednostňují před levnější čínskou konkurencí,” dodáva na záver.

O tom, akou zásadnou akciou pre celú skupinu BioVendor Group veľtrh Medlab Middle East je, sa jednoznačne zhodli všetci naši zástupcovia. Veľké poďakovanie patrí všetkým našim návštevníkom a obchodným partnerom, ktorých sme mali česť privítať na našom stánku. Táto skúsenosť nám poskytuje fantastickú motiváciu pre budúci rok. Tešíme sa na stretnutie v Dubaji znova budúci rok!

Ďalšie aktuality

Udalosť  CLIA workshop v slovenskom duchu

CLIA workshop v slovenskom duchu

20. jún 2024

Ku koncu júna sme v Brne na Karásku usporiadali workshop zameraný na riešenie CLIA. Zúčastnilo sa ho 6 klientov z rôznych kútov Slovenska, od Žiliny, Piešťan až po Prešov.

Čítajte ďalej
Udalosť Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

Pozvánka na užívateľský seminár - MALDI deň

26. jun 2024

Srdečne vás pozývame na jednodňový užívateľský seminár, ktorý sa uskutoční už 26. júna v konferenčných priestoroch hotela KLAR v Liptovskom Mikuláši.

Čítajte ďalej
Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Novinka Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
Projekt CLIA od spoločnosti BioVendor Group vstupuje do tretieho roku svojho pôsobenia na trhu a úspešne sa zavádza na prestížnych pracoviskách na Slovenstku aj v zahraničí.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej
Udalosť Velvet Innovation Conference 2023

Velvet Innovation Conference 2023

15. 11. 2023
Aj tento rok sme sa zúčastnili a podporovali Velvet Innovation Conference 2023, dnes už tradičnú udalosť nášho #brnoregion organizovanú JIC (Juhomoravské inovačné centrum), ktorých sme dlhodobo hrdým partnerom.
Čítajte ďalej