Udalosť

Dni detskej pneumoftizeológie a imunoalergológie

28. 9. - 30. 9 2023
Na trojdňovej konferencii v krásnom prostredí Tatier zaznelo veľké množstvo zaujímavých prednášok zameraných na diagnostiku a liečbu vrodených a získaných nešpecifických ochorení dýchacích ciest a pľúc, alergických a imunologicky podmienených ochorení dýchacích ciest a pľúc, cystickej fibrózy a iných geneticky podmienených ochorení s prejavmi na dýchacích cestách a pľúcach i tuberkulózy u detí.

Konferencia, ktorú organizoval Národný ústav detskej tuberkulózy a respiračných chorôb, sa niesla v príjemnej atmosfére pre všetkých zúčastnených. Ako každý rok sa tu odovzdali skúsenosti, vedomosti a získané zručnosti v oblasti detskej pneumoftizeológie, imunoalergológie i v oblasti laboratórnej diagnostiky.

Katarína Lišková a Marcel Jurák na Dnech detskej pneumoftizeológie a imunoalergológie

Konferencia poskytla možnosť odbornej verejnosti poradiť sa v daných oblastiach, pričom tiež ponúkla príležitosť odprezentovať jednotlivé spoločnosti a dozvedieť sa o najnovších trendoch v danom odvetví. 

Účastníkom tejto konferencie sme mohli ponúknuť široké portfólio kvalitných diagnostických súprav od zahraničných výrobcov, ako napríklad MADx a ich systém ALEX, alebo Bühlman a ich alergény. Taktiež sme mohli záujemcom predstaviť pre BioVendor vlastný projekt CLIA, na ktorý sme pyšní a radi ho prezentujeme. Ako veľmi zaujímavý produkt bol hodnotený systém MALDI od špičkového výrobcu Bruker, ktorý predstavuje obrovský pokrok v mikrobiologickej diagnostike. A v neposlednej rade sme návštevníky tejto akcie zoznamovali s veľmi sofistikovaným systémom GeneXpert od americkej firmy Cepheid na detekciu MTB pomocou metodiky RT PCR priamo z primárnych vzoriek.

Reklamné predmety spoločnosti BioVendor

Držíme krok s modernou laboratórnou diagnostikou a aj to z nás robí popredného dodávateľa na Slovensku.

Celkový dojem z konferencie bol veľmi pozitívny, účastníci konferencie mali najväčší záujem o reklamné predmety spoločnosti BioVendor LM. Z čoho máme úprimnú radosť.

Máte záujem o spoľahlivú diagnostiku?

Jurák  Marcel
Jurák Marcel
Produktový a obchodný manažér pre oblasť mikrobiológie
Lišková Katarína
Lišková Katarína
Obchodný manager immunologia

Ďalšie aktuality

Novinka fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

fastGEN BCR::ABL1 Cancer kit – cesta k personalizovanej liečbe leukémie

máj 2024

BioVendor MDx predstavuje revolučné NGS riešenie fastGEN, prvý komerčne dostupný NGS kit na detekciu fúzneho génu BCR::ABL1.

Čítajte ďalej
Udalosť Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

Pridajte sa k nám na Pracovnom seminári

12. 4. - 13. 4. 2024
S radosťou oznamujeme, že budeme súčasťou nadchádzajúceho Pracovného seminára, ktorý sa koná v krásnom prostredí Dolného Smokovca.
Čítajte ďalej
Novinka Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

Rozširujeme ponuku ELISA súprav, ktoré sami vyrábame!

marec 2024
Celý rad ELISA súprav je validovaný pre rôzne typy vzoriek a súpravy obsahujú kontroly kvality, ktoré umožňujú sledovať konzistenciu meraných výsledkov a minimalizujú riziko vzniku chýb.
Čítajte ďalej
Novinka Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

Vo svojom treťom roku pôsobenia ponúka CLIA 50 testovacích parametrov a certifikáciu IVDR

marec 2024
Projekt CLIA od spoločnosti BioVendor Group vstupuje do tretieho roku svojho pôsobenia na trhu a úspešne sa zavádza na prestížnych pracoviskách na Slovenstku aj v zahraničí.
Čítajte ďalej
Udalosť Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

Sme vnímaní ako firma s pozitívnym menom a vysokou kvalitou produktov

5. 2. - 8. 2. 2024
Prvá tohtoročná udalosť zo série Medlab eventov sa, ako každoročne, odohráva začiatkom februára v Dubaji pod názvom Medlab Middle East.
Čítajte ďalej
Udalosť  Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

Pripravujeme sa na Martinskú genetickú konferenciu

14. 03. - 15. 3. 2024
Máme skvelú novinku pre každého, kto sleduje najnovšie trendy a pokroky v oblasti lekárskej genetiky. Dňa 14. a 15. marca 2024 sa vo priestoroch hotela Turiec uskutoční odborná Martinská genetická konferencia.
Čítajte ďalej
Udalosť Velvet Innovation Conference 2023

Velvet Innovation Conference 2023

15. 11. 2023
Aj tento rok sme sa zúčastnili a podporovali Velvet Innovation Conference 2023, dnes už tradičnú udalosť nášho #brnoregion organizovanú JIC (Juhomoravské inovačné centrum), ktorých sme dlhodobo hrdým partnerom.
Čítajte ďalej
Udalosť Zorganizovali sme odborný seminár na tému spracovania a analýzy dát NGS

Zorganizovali sme odborný seminár na tému spracovania a analýzy dát NGS

7. 11. 2023
Kým sa tieto dni všetci intenzívne sústredíme na veľtrh Medica, v Brne sa tiež dejú zaujímavé veci! V rámci nášho odborného seminára na tému spracovania a analýz dát NGS.
Čítajte ďalej