Klinická diagnostika
Oblasti využitia

Klinická diagnostika

BioVendor LM predstavuje absolútnu špičku v komplexných riešeniach pre klinické laboratóriá a výskumné centrá na slovenskom trhu. Dlhoročná tradícia prináša so sebou výhody cenných skúseností, široký záber naprieč rôznymi vedeckými odbormi a škálu kvalitných produktov od európskych dodávateľov. Mnoho rokov know-how nám umožňuje aj vývoj vlastných produktov, ktoré vám tiež ponúkame. Sme spoľahlivým partnerom nielen vo výbere vhodnej pipety alebo rutinných testov, ale aj pri hľadaní vysoko špecializovaných metód a ucelených procesov v oblasti diagnostiky.
Klinická biochémia

Klinická biochémia

Predstavujeme Vám komplexné riešenie pre rutinné biochemické vyšetrenia plnej krvi, séra, plazmy, moču aj mozgomiešnej tekutiny (likvoru). Aby práca v laboratóriu zodpovedala Vašim potrebám, navrhneme pre Vás jej optimálne vybavenie presne podľa Vašich požiadaviek a predstáv. Pre kvalitnú analýzu vzoriek ponúkame plne automatické, ale aj polautomatické analyzátory, ktoré sú vhodné pre špeciálne testy. Presné výsledky môžu zaručiť naše stabilné reagencie vrátane nezávislých kontrol kvality, ktoré sú súčasťou dodávky.

Hematológia

Hematológia

Dodávame všetok spotrebný materiál, reagencie a vybavenie hematologických laboratórií. Sortiment zahŕňa automatické koagulometry všetkých veľkostí, stanovenie krvného obrazu s päťpopulačným diferenciálom a stanovenie sedimentácie erytrocytov. Objavte s nami komplexné riešenie pre váš výskum.

Molekulárna biológia

Molekulárna biológia

Oddelenie Molekulárnej biológie zostavilo kompletné riešenie pre molekulárnu diagnostiku – od izolácie nukleových kyselín, cez analýzu až po jej uskladnenie. Ponúkame automatické alebo manuálne prístupy purifikácie nukleových kyselín izolovaných z rôznych typov materiálov a ich následného merania kvality. Disponujeme širokou škálou diagnostických PCR kitov (singleplex PCR testy, rozsiahle syndromické RT-PCR panely a NGS kity) a tiež diagnostikou pre infekčné choroby (extrahumánny genóm). Poskytujeme komplexné riešenie pre automatizáciu laboratória, ktoré Vám navrhneme presne podľa Vašich predstáv a zároveň Vám pomôžeme s efektívnou dlhodobou archiváciou vzoriek a biobankovaním. Hladký chod Vašej diagnostické laboratória zabezpečí prístrojové vybavenie, odberové systémy, reagencie a spotrebný materiál, ktorý nájdete v našej ponuke.

Humánna genetika

Humánna genetika

Okrem výskumu v oblasti biochémie sme tiež objavili spôsob, ako vyhovieť potrebám všetkých našich klientov. Ponúkame diagnostické sady – od jednoduchých PCR a Real-time sad po vysoko inovatívne NGS panely - s perfektným zložením pre malé laboratóriá aj veľké výskumné centrá so zameraním na oblasť genetiky, molekulárnej patológie, hematoonkológie a IVF.

Mikrobiológia

Mikrobiológia

Vďaka širokej ponuke produktov sme schopní dodať všetko podstatné, čo mikrobiologická laboratória potrebujú pre svoj chod. Môžete si vyberať z prístrojov na prípravu kultivačných médií, kultivačných systémov pre spracovanie vzoriek krvi, moču a ďalších telesných tekutín (napr. likvor) alebo farbiacich automatov. Samozrejmosťou sú aj prístroje pre identifikáciu (najmä metódou hmotnostnej spektrometrie MALDI-TOF) a systémy uľahčujúce odčítanie inhibičných zón pri stanovení citlivosti na antibiotiká. K prístrojom taktiež dodávame všetky potrebné reagencie, príslušenstvo aj spotrebný materiál. Súčasne ponúkame širokú škálu manuálnych reagencií pre identifikáciu aj stanovenie ATB citlivosti.

Spotrebný materiál

Spotrebný materiál

Naše široké spektrum prémiového spotrebného materiálu dokáže uspokojiť požiadavky všetkých typov laboratórií. Ponúkame plastový spotrebný materiál najvyššej kvality a čistoty, teda bez DNáz, RNáz, pyrogénnych častíc, endotoxínov a PCR inhibítorov. Sterilné produkty sú sterilizované gama žiarením alebo pomocou oxidu ethylénu (EO). V ponuke nájdete plasty pre PCR a qPCR, pipetovacie špičky, serologické pipety, Petriho misky, pipetovacie dosky, ELISA platničky, mikrotitračné platničky, mikrozkumavky, prúžky, falkóny a zkumavky. Na sklade máme aj plastiku pre tkanivové kultúry (TK) ako sú kultivačné fľaše pre suspenzné aj adherentné bunky, kultivačné misky pre tkanivové kultúry, platničky pre tkanivové kultúry, bunkové siete, valcové fľaše a tiež špeciálne plasty pre sféroidy a organoidy.

Analyzátory pre klinickú diagnostiku

E-shop hlavní obrázek

LabTurbo 48 Compact System (220V)

Extrakční systém pro plně automatizovanou izolaci nukleových kyselin.

Kat. číslo
C4820
Výrobca
Taigen Bioscience Corporation
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Indiko Plus ISE

Stolní automatický biochemický analyzátor s výkonem až 350 testů za hodinu.

Kat. číslo
98641000
Výrobca
Thermo Fisher Scientific QY
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

PetriSwiss PS400, poloautomatická plnička Petriho misek

Karuselová, prostorově nenáročná, plnička PetriSwiss PS400 umožňující plnění misek s průměrem 90 mm. Do přístroje je možné vložit najednou 10 zásobníků po 40 Petriho miskách. Díky unikátnímu systému vyjímání a vkládání zásobníků bez přerušení chodu je však kapacita prakticky neomezená. Rychlost plnění je 360 misek za cca 40 min (~800 misek/h). Rychlost je stejná jako u Petriswiss PS200, vyšší je pouze kapacita systému.

Kat. číslo
960000
Výrobca
Biotool AG
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Quantum Blue POC Reader

Quantum Blue® je snímač pro kvantitativní vyhodnocení testů Quantum Blue Calprotectin na stanovení koncentrace calprotectinu ve vzorku stolice.

Kat. číslo
BI-POCTR-ABS
Výrobca
Bühlmann Laboratories AG
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Kat. číslo
ME-2015
Výrobca
Medica Corporation
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Coag M automatický koagulometr

Nejmenší automatický koagulometr pro vaši laboratoř.

Kat. číslo
g-CoagM
Výrobca
Diagon Ltd. - Hungary
Požiadať
E-shop hlavní obrázek Novinka

Prístroj na farbenie preparátov podľa Grama Aerospray® / cytocentrifúga

Farbiaci stroj Aerospray® Gram je farbiaci stroj na farbenie mikroskopických preparátov Gram. Po zakúpení špeciálneho rotora ju možno použiť aj ako cytocentrifúgu.

Kat. číslo
MODEL 7322
Výrobca
ELITechGroup BIOMEDICAL SYSTEMS
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Aerospray® Gram Slide Stainer/Cytocentrifuge

Barvící automat Aerospray® Gram je nástřikový barvící automat pro barvení mikroskopických sklíček dle Grama. Při zakoupení speciálního rotoru je možné využít i jako cytocentrifugu.

Kat. číslo
MODEL 7322
Výrobca
ELITechGroup BIOMEDICAL SYSTEMS
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

Helios IFA processor+reader

Revoluční přístroj pro kompletní zpracování imunofluorescenčních skel, intergovaný mikroskop s fotoaparátem, automatické zobrazování pouze pozitivních výsledků.

Kat. číslo
IOS-1000
Výrobca
Aesku.Systems GmbH
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

TurboCycler 2

TurboCycler 2 byl navržen speciálně pro zvýšení účinnosti a přesnosti PCR.

Kat. číslo
TCST-9622
Výrobca
BLUE-RAY BIOTECH CORPORATION
Požiadať
E-shop hlavní obrázek

REAL-TIME PCRMic qPCR

RT PCR systém, založený na patentované magnetické indukční technologii vyhřívání, umožnující velmi rychlý ohřev: 35 cyklů/25 minut.

Kat. číslo
MIC-4
Výrobca
Bio-Port Europe s.r.o.
Požiadať

Zaujíma Vás niektorá oblasť Klinickej diagnostiky hlbšie? Obráťte sa priamo na našich odborníkov.

Bučková Lenka
Bučková Lenka
Produktový a obchodný manažér pre oblasť biochémie a hematológie
Štigová Hana
Štigová Hana
Produktový a obchodný manažér pre oblasť genetiky a molekulárnej biológie
Jurák  Marcel
Jurák Marcel
Produktový a obchodný manažér pre oblasť mikrobiológie

Venujeme sa tiež týmto témam