Sedimentácia erytrocytov
Prehľad riešení

Sedimentácia erytrocytov

Rýchlosť sedimentácie erytrocytov (ESR) je nepriamym ukazovateľom akútnej fázy ochorenia a zvyšuje sa v dôsledku infekcie alebo zápalu, keďže odráža produkciu a hladinu plazmatických proteínov akútnej fázy, najmä fibrinogénu. Vďaka tejto vzájomnej súvislosti a pomalému metabolizmu niektorých plazmatických proteínov ESR stúpa pomaly po zápalovom podnete a tiež sa pomaly znižuje. To robí z ESR významný marker pre chronické zápalové stavy a systémový zápal. Je rovnako užitočný pre klinické monitorovanie, sledovanie vývoja ochorenia v čase a predpovedanie reakcie na liečbu pri rôznych ochoreniach.

Hlavné výhody

  • Priame stanovenie zo vzoriek plnej krvi / EDTA
  • Výsledky za 20 – 25 minút
  • Analýza priamo zo skúmaviek na krvný obraz
  • Automatická detekcia pediatrických vzoriek
  • Ovládanie prostredníctvom dotykovej obrazovky
  • Rýchlosť výsledkov nadväzuje na analýzu krvného obrazu
  • Bez odpadových kvapalín
Automatizované riešenie sedimentácie erytrocytov obohacuje hematologický laboratórny segment o štyri analyzátory sedimentácie erytrocytov (ESR), ktoré uspokoja potreby rôznych typov a veľkostí laboratórií. Prístroje analyzujú zo vzoriek plnej krvi / EDTA, pomocou modifikovanej Westergrenovej metódy priamo zo skúmaviek na krvný obraz. Rýchlosť vydania výsledkov nadväzuje na analýzu krvného obrazu, prvé výsledky sú hotové do 20 - 25 minút.
VesMatic 5 – ESR pre veľké laboratóriá

VesMatic 5 – ESR pre veľké laboratóriá

Analyzátor s kapacitou 18 stojanov a s 89 pozíciami na vzorky uspokojí veľké nemocničné laboratóriá aj laboratóriá s veľkou kapacitou v rámci laboratórnych reťazcov. Novo vyvinutý algoritmus výpočtu založený na analýze kinetiky sedimentácie umožňuje v skrátenej štandardizácii času TAT poskytovať rýchlo podporné výsledky pri vybraných klinických stavoch, ako sú reumatoidné ochorenia, ortopedické infekcie, Hodgkinov lymfóm, ako aj pri sledovaní infekčných, zápalových, malígnych a autoimunitných ochorení. Načítanie kódov prostredníctvom zabudovanej kamery s vysokým rozlíšením.

Cube 30 touch – ESR pre stredné a menšie laboratóriá

Cube 30 touch – ESR pre stredné a menšie laboratóriá

Automatický prístroj svojou veľkosťou a kapacitou je vhodný do väčšiny laboratórií u nás. Ide o stredný model v rade ESR analyzátorov spoločnosti Diesse, ktorý stanovuje analýzu opäť bez nutnosti citrátových skúmaviek z plnej krvi / EDTA a s možnosťou detekcie pediatrických vzoriek. Ponúka kontinuálne aj sériové vkladanie vzoriek. Sedimentačnú analýzu krvi určí až u 30 vzoriek súčasne a priamo zo skúmaviek na krvný obraz. Vnútri prístroja prebieha automatické miešanie vzoriek. Načítanie vzoriek prebieha pomocou internej čítačky čiarových kódov s tlačou z internej tlačiarne v prístroji.

Mini Cube – ESR pre malé laboratóriá a ambulancie lekárov

Mini Cube – ESR pre malé laboratóriá a ambulancie lekárov

Najmenší z analyzátorov ESR, vhodný do malých laboratórií, ambulancií lekárov alebo priamo ako POCT na nemocničné oddelenia pre preventívne a priebežné sledovanie infekčných, zápalových, malígnych a autoimunitných ochorení, ako aj radu ďalších klinických stavov. Spracováva až 4 vzorky súčasne, do 20 minút, z plnej krvi a z fialových skúmaviek na krvný obraz. Tak ako všetky modely rady ESR Diesse, aj tento je šetrný k životnému prostrediu, bez zbytočných odpadových materiálov a kvapalných odpadov. Disponuje externou čítačkou čiarových kódov a externou tlačiarňou.

MINI-PET

MINI-PET

Inovatívne testovanie ESR u psov, mačiek a koní prenosným prístrojom pre stanovenie ESR vo veterinárnej praxi priamo zo skúmavky na krvný obraz / EDTA s minimálnym objemom 0,5 ml za menej ako 15 minút. ESR ako jednoduchý laboratórny test je užitočný ako indikátor ochorenia a zápalu. Rýchlosť sedimentácie erytrocytov je nepriamym ukazovateľom akútnej fázy ochorenia a zvyšuje sa v dôsledku infekčného alebo zápalového stavu, pretože odráža produkciu a hladiny plazmatických proteínov akútnej fázy (predovšetkým fibrinogénu).

Automatické ESR s jednoduchým workflow

Automatické ESR s jednoduchým workflow

·       Kontinuálne aj sériové vkladanie vzoriek

·       Priame stanovenie zo vzoriek plnej krvi / EDTA

·       Ovládanie pomocou dotykovej obrazovky

·       Automatická detekcia pediatrických vzoriek

·       Interné kamery pre pokročilý vzdialený prístup*

·       Výsledky za 20 – 25 minút

·       Skrátená štandardizácia času TAT

·       Analýza bez nutnosti citrátových skúmaviek

·       Žiadna produkcia potenciálne infekčného kvapalného odpadu

·       Žiadna spotreba vzorky krvi

·       Miešanie vzoriek v prístroji kompletným prevracaním skúmaviek*

·       Identifikácia lipémie, hemolýzy, zrazeniny a zle označených vzoriek založená na umelej inteligencii (AI)*

 

* iba u niektorých modelov

V prípade záujmu o ESR kontaktujte

Bučková Lenka
Bučková Lenka
Produktový a obchodný manažér pre oblasť biochémie a hematológie