LVL - Dlhodobé uskladnenie vzoriek
Prehľad riešení

LVL - Dlhodobé uskladnenie vzoriek

Spoločnosť LVL prichádza na trh s novou generáciou spotrebného materiálu SAFE® - skúmaviek, viečok a rackov. Najdôležitejšou a najzrejmejšou zmenou je možnosť aplikácie štvrtého kódu na skúmavky (okrem 2D, 1D a HR) – odtiaľ názov tejto novej generácie – 4C. Kódovanie špecifické pre zákazníka teraz možno laserom vypáliť priamo do čiernej bočnej strany skúmavky.

Hlavné výhody

  • skúmavky vyrobené z polypropylénu pre skladovanie vzoriek bez reakcie
  • vynikajúca priehľadnosť pre vizuálnu kontrolu
  • označené kódom data matrix (2D), ktorý je čitateľný všetkými bežnými skenermi
  • možnosť umiestnenia kódu viditeľného ľudským okom
  • ľahko čitateľné vďaka vynikajúcemu kontrastu a matnému pozadiu (biela na čiernom)
  • lepšie tesniace vlastnosti než u bežných skúmaviek (patentovaná TPA kompresia)
  • eliminácia krížovej kontaminácie
  • kompaktné rozmery
  • archivácia až do -196 °C (páry dusíka)
Skúmavky SAFE®

Skúmavky SAFE®

Ide o mrazuvzdorné skúmavky pre dlhodobé skladovanie vzoriek s 2D kódom. Predávajú sa v mnohých rôznych objemoch (200 µl - 8000 µl) a konfiguráciách (bez/s 1D a okom čitateľným kódom na strane skúmavky, sterilné/nesterilné, s/bez viečka, s rôznymi farbami viečok, v SBS racku alebo ako bulk, atď.). 

Viečka

Viečka

Predovšetkým pokiaľ ide o skladovanie vzoriek v automatizovaných skladovacích systémoch, je z dôvodov nákladov nevyhnutné uložiť čo najväčšie množstvo na čo najmenšom priestore. Vďaka svojej menšej výške majú skúmavky s externým závitom značnú výhodu pred tými so závitom vnútorným. Patentovaná dvojfázová TPE kompresia zaručuje tie najlepšie tesniace vlastnosti skrutkového uzáveru. 

Racky

Racky

Stojan z polykarbonátu je označený lineárnym čiarovým kódom (1D) na bočnej a data matrix kódom na spodnej strane. V ponuke je 81 stojanov dostupných v 5 rôznych farbách. Nová generácia je vylepšená o otvárací / zatvárací systém Easy Lock – otvorenie racku je možné pohybom jedného prsta. Tento jednoduchý, ale odolný mechanizmus, v testoch ustál aj dvojmetrový pád bez poškodenia a otvorenia viečka. Ďalším zlepšovákom je špeciálny nemrznúci gradient, ktorý zabraňuje tvorbe ľadu a následnému blokovaniu mechanizmu otvárania/zatvárania. 

Príslušenstvo: SAFE® CAP

Príslušenstvo: SAFE® CAP

Či už pre automatické spracovanie stoviek stojanov za deň alebo pre ručnú manipuláciu s relatívne malým počtom vzoriek – použitie capperov/decapperov šetrí čas a námahu. V našom sortimente nájdete vhodný nástroj pre všetky požiadavky – od ručných 1kanálových až po plne automatické integrovateľné 96kanálové zariadenie. 

Príslušenstvo: SAFE® READ

Príslušenstvo: SAFE® READ

Čítačky skúmaviek LVL sú navrhnuté pre rýchle skenovanie 2D skúmaviek v SBS a Cryo stojanoch, ale aj jednotlivých skúmaviek. V závislosti na aplikácii sú k dispozícii CCD skenery a kamerové čítačky. Hlavnou prednosťou týchto zariadení je nielen ľahká manipulácia, ale aj kompatibilné rozhranie pre ľahký export dát. To znamená, že kódy možno exportovať v aktuálnych dátových formátoch a čítačky možno integrovať do existujúcich riešení správy vzoriek. Najnovšia generácia výkonných nástrojov DP5 vám umožní ovládať čítačku dokonca priamo cez smartphone, tablet, alebo notebook. 

Príslušenstvo: SAFE® ACCESS TUBE PICKER

Príslušenstvo: SAFE® ACCESS TUBE PICKER

Polautomatický picker pre rýchly a spoľahlivý výber skúmaviek z regálov 96 SBS, ktorý pracuje s mrazenými a rozmrazenými skúmavkami. Súčasťou dodávky je štandardne 1D skener čiarových kódov na regále. Picker je možné pripojiť aj ku skeneru 2D čiarových kódov skúmaviek. Výberový zoznam skúmaviek je možné vytvárať z jedného alebo viacerých regálov, a to ako pomocou dodávaného softvéru, tak aj vlastnej softvérovej aplikácie. Formáty importovaných súborov na tvorbu výberového zoznamu sú Excel, Text, JSON a XML.

Príslušenstvo: SAFE® TUBE LASER MARKER

Príslušenstvo: SAFE® TUBE LASER MARKER

Automatický laserový značkovač TLM 864 dokáže obojstranne kódovať skúmavky SAFE® vo formátoch SBS 96, SBS 48 a SBS 24 a prepojiť informácie v databáze s 2D kódom, ktorý bol laserom vypálený ešte počas výroby. Z deviatich pozícií SBS/ANSI je možné kódovať až 500 skúmaviek za hodinu. Požadované informácie, ktoré má kód obsahovať, sa vytvárajú a prenášajú z externého počítača. Zariadenie je potom konfigurované prostredníctvom integrovanej dotykovej obrazovky. 

Máte otázku? Obráťte sa na:

Štigová Hana
Štigová Hana
Produktový a obchodný manažér pre oblasť genetiky a molekulárnej biológie